У Примор'ї присічена спроба варварського знищення тварин

Ягдтерьер Клуб > Новости > У Примор'ї присічена спроба варварського знищення тварин

Охота на тигра
Охота на тигра

ВЛАДИВОСТОК, 23 - РІА Новості, Анатолій Ільюхов. Прикордонники Примор'я запобігли спробі варварського знищення в уссурійськой тайзі диких тварин, зроблену китайськими браконьєрами, які незаконно перетнули кордон повідомила РІА Новості в понеділок керівник пресс-группи пограничного управління ФСБ Росії по Приморському краю підполковник Наталія Рондальова.

"Прикордонники задокументували випадок того, що браконьєрить китайцями, що має всі ознаки так званого "біотеррорізма". Вперше виявлений випадок використання порушниками кордону варварського способу вбивства крупних тварин, у тому числі занесених в міжнародну Червону книгу" - уточнила співбесідниця агентства.

За її словами, пограничне вбрання проводило в Хасанськом районі Примор'я разведивательно-поїськовиє дії поблизу лінії кордону. Увагу прикордонників привернув різкий запах тухлого м'яса. Пакет з ним був прив'язаний до дерева на висоті близько чотирьох метрів. По периметру ствола були укріплені три кулі розміром з тенісний м'яч, що обмазали тваринним жиром. Наживка була приготована на крупного хижака. Прикордонники визначили по слідах, які ведуть назад в КНР, що полювання, що браконьєрить, задумали "гості" з другого боку кордону.

"Оскільки подібних засобів полювання на ділянці пограничного управління ФСБ Росії по Приморському краю китайці раніше не використали, складно було навіть уявити, як діє така приманка, що браконьєрить. У перший момент було припущення, що усередині неї знаходиться отрута, від яку тварину гине. Проте при знятті з дерева, одна з куль впала і вибухнула. Ніхто, на щастя, не постраждав", - сказала Рондальова.

Після вибуху, відзначила вона, стало зрозуміле, який варварський спосіб полювання вибрали китайські браконьєри: тварина, приваблена запахом тухлого м'яса, могла підійнятися до нього по стволу, відмітивши і прив'язані кулі, що також пахнуть тваринним жиром. За задумом браконьєрів, куля, що складається з вибухової речовини при здавленні щелепами, повинен був здетонувати і розірватися.

"Частина куль обережно знята прикордонниками, як речові докази для подальшого проведення розгляду за фактом порушення режиму державного кордону. Шари-пріманки, що залишилися, вивезені в безпечне місце. Після проведення всіх необхідних формальностей вони будуть знищені специалістамі-саперамі. По даному факту з китайською стороною проведена погранпредставітельськая зустріч. На ній російські прикордонники призвали своїх колег прийняти всі можливі заходи по недопущенію подібних ситуацій надалі", - сказала співбесідниця.

Як повідомив РІА Новості представник амурської філії Усесвітнього фонду дикої природи (WWF), в тому районі, де браконьєри намагалися варварськи полювати, живе самка далекосхідного леопарда з двома дитинчатами. Цих граціозних звірів, занесених в міжнародну Червону Книгу, за даними учених на всій планеті не більше 40 особин. У цьому ж районі мешкає і амурський тигр, теж занесений в міжнародну Червону Книгу.

Оставить комментарий

Комментарии: 0