Знову полетять голови...

ФОТО ІЗ САЙТУ WWW.DEVITROVSKOE.RU
ФОТО ІЗ САЙТУ WWW.DEVITROVSKOE.RU

До кінця року в Україні триватиме сезон полювання. У Державному комітеті лісового господарства вже зареєстровано 500 тисяч мисливців, і щороку за один сезон, за даними екологів, вони відстрілюють понад 3,5 мільйона тварин, через що чисельність деяких популяцій зменшилася у кілька разів: лосів поменшало на 70%, дикий гусей — на 30%, диких качок — на 40%, а оленів — на 20%. При цьому норми полювання на день не зменшуються: за добу дозволяється вбивати п’ять качок, сім лисок, десять куликів, десять голубів, 15 перепілок, три гуски тощо. Щоб привернути до проблеми знищення тварин увагу громадськості та державних структур, екологічні організації Києва проведуть 15 серпня акцію протесту біля Міністерства охорони навколишнього природного середовища.

Одна з причин поширення полювання в Україні — низькі штрафи. Тому Державний комітет із лісового господарства подав до Верховної Ради зміни до закону про полювання, де йдеться про їхнє підвищення у 10—30 разів. Новий закон парламент має розглянути у вересні.

— Наразі ми внесли зміни до Закону про мисливські господарства та полювання, Адміністративного та Кримінального кодексів, які вже пройшли перше читання у Верховній Раді. Ці зміни стосуються порядку організації та проведення полювання, а також збільшення штрафів. Так, мінімальний за порушення добової норми відстрілювання диких птахів зросте зі 170 до 1700 гривень, — розповів заступник голови управління мисливського господарства Державного комітету з лісового господарства Микола Мироненко.

Перевірити кожного мисливця, коли він повертається з болота чи з лісу додому, — нереально, кажуть фахівці, бо тільки полювати на качок бажаючих поласувати дичиною виходить як мінімум 200 тисяч. Як сказали «Дню» в Державному комітеті лісового господарства, єгері, лісники, державні мисливствознавці стежать за тим, щоб мисливці не відстрілювали більше тварин, ніж дозволяється. За даними міністерства, такий контроль ведеться у кожному господарстві (в Україні їх налічується понад 900).

— Також в Україні треба обмежити строк полювання: замість 15 серпня відкривати сезон на місяць пізніше, а сам сезон проводити не до кінця грудня, а до 30 жовтня. Якщо цього не зробити, тенденція до зменшення кількості тварин спостерігатиметься і надалі, а через 10—15 років деякі популяції просто зникнуть, — зазначив голова Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко. — Також ми пропонуємо Мінприроди зменшити територію полювання, яка нині складає 47 млн. га. Можна піти шляхом Великої Британії, де поступово вводять заборону на полювання, але не на всіх тварин, а тільки на окремі види. Ми сподіваємося, що наша акція протесту переконає владу та суспільство, що про збереження тварин слід думати вже сьогодні.

<<На главную>>

Оставить комментарий

Комментарии: 4
 • #1

  Андрей (Четверг, 01 Октябрь 2009 16:02)

  насправді, я не уявляв, що цифри такі великі. навіть не уявляв, що в Україні є стільки тварин і птахів. але апетити мисливців мене вражають. цікаво, а в якому році було затверджено цифри, скільки кого можна вбивати? боюсь, що на строки полювання, якіф пропонувались, ніхто не погодився, але кількість ... її хоча б зменшили?

 • #2

  lelka (Среда, 04 Ноябрь 2009 17:15)

  А я не представляла, что в Украине столько охотников!!! И это только зарегистрированных. И хватает же на всех зверья!

 • #3

  dumspiritospero (Вторник, 23 Февраль 2010 19:19)

  Знаете. убивать животных это очень страшно, мне их очень жаль. Они же чувствуют, все понимают, как мы.! Я ращю свою собочку не так как для охоты, а как для того что бы она была умной, правильно дрессированой,и вообще я на ее полагаю большие надежды.
  а по поводу охоты, если честно я против, категорично. сколько невинных животных погибает от рук охотников, и еще больше от браконеров. не каждый охотник придерживаеться правил охоты,знаю по себе..
  Некто не увидет, да я впоследний раз...
  Пороз охотникам которые убывают "мам" и "малышей".

 • #4

  teri (Среда, 10 Март 2010 08:16)

  нельзя убивать из развлечения только для дела